weblove portfolio

Arkadiusz Narowski

napisz do mnie wiadomość

W internecie jest sporo gotowych szablonów na bloggera. Wystarczy poszukać - udostępniają je zagraniczni i polscy projektanci. Jedne dostępne są za darmo a inne za niewielką opłatą. Jeżeli nie znasz takich witryn, to zajrzyj na: baza skórek 1, baza wyglądów 2 albo przeczytaj wątek na forum blogowicza o szablonach na blogspota. Znajdziesz tam przynajmniej 10 katalogów szablonów. Być może trafisz na swój ideał albo profesjonalny projekt, który wymaga tylko niewielu poprawek. Zwracaj uwagę na to jak prezentują się na urządzeniach mobilnych, czyli czy są "mobile friendly".


Nie ma tam nic ciekawego dla Ciebie? Potrzebny Ci polski opiekun i indywidualny projekt? Wszystkie moje szablony są elastyczne - dopasowują się do szerokości okna przeglądarki, dzięki temu dobrze wyglądają także na tabletach i komórkach. Poniżej parę przykładów na blogspocie:


kliknij w miniaturę żeby powiększyć mrswiezbicka

» Mrs.Wierzbicka - w tym motywie modowym zdjęcia wyświetlają się w dwóch kolumnach - raz z prawej a raz z lewej. Po przeciwnej stronie są tytuł i wstęp. Nad listą postów dopasowany wizualnie pokaz slajdów z wybranymi wpisami. Menu przesuwające się za ekranem. Ikonka drukowania w przypadku postów z przepisami.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć bloggerlinktree

» Linktree.Blogger - Blogspot to nie tylko blogi. Czasami potrzebne są również inne narzędzia. Jednym z nich może być strona z linkami "link in bio", którą umieścimy w sekcji na instagramie lub tiktok. Taka lista "link tree" może działać jako osobna witryna w subdomenie albo jako podstrona na Twoim istniejącym już blogu. Elementy są gadżetami, więc można je edytować w dowolnym momencie.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć gdanskpoludnie

» GdańskPołudnie - Ten gazetowy template bazuje na gotowym motywie o nazwie "Elegant", który został zmodyfikowany i spersonalizowany, żeby służyć jako tło dla treści na blogu prowadzonym dla lokalnej społeczności. Układ dość standardowy, ale dzięki temu doskonale sprawdzi się na większości blogów. Dostępy w różnych konfiguracjach, dobry jako baza startowa dla nowej strony - zapytaj o inne przykłady.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć karolinatrzmielewska

» KarolinaTrzmielewska - kolejny przykład wykorzystania darmowej platformy nie tylko na bloga. Tym razem portfolio stylistki. Na stronie głównej najnowsze projekty w formie rotatora na cały ekran. Zakładka portfolio z listą wszystkich współprac. Przygotowane zostały specjalne kody do tworzenia zaawansowany układów zdjęć, które urozmaicają wizytówkę.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć ekskluzywnymenel

» EkskluzywnyMenel (old) - fotogblogowy męski - kafelki, zamiennie 1 lub 2 na szerokość ekranu. Wpisy na głównej ładują się przy przewijaniu w dół. Pojedyncze posty w jednej, szerokiej kolumnie. Możesz przejąć ten projekt. Po spersonalizowaniu będzie dobrą opcją na portfolio fotografa, fotobloga podróżniczego lub nawet kulinarnego.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć usiebiewdomu

» uSiebiewDomu - blog DIY o budowie domu i wszystkim co z tym związane. Na stronie głównej zdjęcia w dwóch kolumnach, nad nimi statyczna sekcja trzech polecanych. Każda z kategorii bloga ma dedykowany obraz w nagłówku. Strona wpisu jest węższa, jedna kolumna. Minimalistyczny i funkcjonalny.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć agnesaadamczak

» AgnesaAdamczak - fashion - jednokolumnowy na stronie posta, zmodyfikowane strony z kategoriami (wykadrowane zdjęcia poziome, w 3 kolumnach), na stronie głównej dwie kolumny z nowymi postami a pod spodem najnowsze wpisy z czterech kategorii.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć mesmerizefashion/inmono

» InMono.Style - moda / fotografia - rotator nowych wpisów na cały ekran strony głównej, kafelki na stronach kategorii, posty w jednej szpalcie. Dodatkowy szablon strony z wpisami oznaczonymi etykietą "sklep".

kliknij w miniaturę żeby powiększyć jestemkasia

» JestemKasia - blog modowy / lifestyle - duże i małe kafelki na głównej i stronach etykiet. Polecane posty w formie rotatora. Jedna kolumna wpisu. Dzielenie tekstu w postach na kolumny różnego rodzaju (możliwość ustawienia zdjęć obok siebie).

kliknij w miniaturę żeby powiększyć meriwild

» MeriWild - na bloga modowego - dwie kolumny. W bocznej archiwum, sekcja polecanych oraz popularne wpisy w formie miniaturek. Duże pole postów. Zdjęcia wypełniają szpaltę a tekst jest węższy. Na dole instagram na całą szerokość strony. Na stronach etykiet kwadratowe miniatury z tytułami. Numerowane przewijanie stron.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć blondhaircare

» BlondHairCare - polski blog włosowy / urodowy - Układ bloga dwukolumnowy. Najnowszy post na szerokość szpalty. Pozostałe z miniaturami po boku. Dwa rotatory z sugerowanymi postami - ręcznie dobierane na górze i automatyczny na dole. Nietypowe - na bloggerze - i rozbudowane menu rozwijane z kategoriami wpisów.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć fototrochimiak

» FotoTrochimiak - szablon fotograficzny - nietypowy układ postów z kafelkami dopasowanymi do siebie tak, aby tworzyć jedną bryłę fotobloga.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć cammy

» Cammy - o modzie / psychologii / lajfstajlowy - naprzemienny układ postów - treść jest z lewej a raz z prawej strony zdjęcia. Na stronach postów jedna szpalta. Polecane wpisy w postaci rotatora składającego się z trzech pozycji. Menu podążające za ekranem przy przewijaniu.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć yowloski

» YoWloski - męski modowy - inny przykład układu z kafelkami, gdzie widać jedynie zdjęcie i tytuł posta.

kliknij w miniaturę żeby powiększyć bycidealna

» BycIdealna - blog fit / odżywianie / ćwiczenia - dwie kolumny, pierwszy post większy. Najnowsze posty z wybranych działów prezentowane w stopce bloga. Blogger bez problemu obsługuje spory ruch, jaki generuje ten blog.

Jest tego więcej (m.in. polskie blogerki i blogerzy: styloly, igawysocka, piatypokoj, urodaiwlosy, vegansmak, refreszing (old), joannamiko / lumpexoholiczka, splendorbyclaudia, sannaslandofillusion, kokorinoo, klahsadom). Wiele schematów się w nich powtarza, ale są zazwyczaj umieszczone w inny sposób, aby nie były identycznie. Bardzo lubię tworzyć minimalistyczne wyglądy blogów, ale z bogatą bazą funkcji.


kliknij w miniaturę żeby powiększyć styloly
kliknij w miniaturę żeby powiększyć igawysocka
kliknij w miniaturę żeby powiększyć refreszing

W szablonach blogspota można zrobić rotator polecanych postów, wstawić gadżet ze zdjęciami z instagrama (jako mozaika lub slider), ułożyć posty na różne sposoby, wykluczyć niektóre treści z pokazywania na wybranych podstronach, przygotować wyglądy kategorii lub strony głównej w innym stylu niż posty, rozwijane menu z kategoriami, portfolio, wizytówkę firmową oraz wiele więcej.. Oddaj swoją stronę w profesjonalne ręce, jestem jedynym w Polsce Diamentowym Ekspertem Produktowym Google Blogger!


PS: Dołącz do grupy Blogger Polska! na FB.


powrót na stronę główną | projekty wordpress | kontakt